Lara

Základné údaje:

Meno: Lara, po domácky Laruša, Larinka, Larina, Larul, Laruš

Rodičia: Aisha a Tom, 6 súrodencov-2 samčekovia, 4 samičky-všetko o nich v "Mláďatká 2008"

Narodená: 21.5.2008

Farba: Silvermitt s bielymi znakmi na kolienkach a brušku

Povaha:

Lara zdedila povahu po Aishi, tiež je strašná maznáčka. Keď chce tak sa vie poriadne blázniť a hrať ale inak je skôr taký maznák. Je to strašná flegmatička, kľudne zaspí na rukách. K cudzím ľuďom je trošku nedôverčivá, ak nie som na okolí tak kúše, ak vidí že som tam a že im môže veriť tak si nechá so sebou robiť čo sa im zachce:).

Jedlo:

Lara má strašne rada ovocie a zeleninu. Najradšej má jabĺčka a červený melón. Tiež má veľmi rada konzervy a namočené granulky:)

Niečo viac:

Larinka je moje odchované bábätko tak pre mňa bude vždy niečo extra. Mám ju od jej úplne prvého dňa kedy som Aishinke pomáhala vydržať ten neskutočne dlhý pôrod. Ako maličká bola najväčšia nezbednica, stále utekala a napádala Kalis.Nikdy ale nebola väčšia ako ostatné mláďatká, vždy viedol Max:). Teraz je z nej už veľká a to doslovne VEĽKÁ slečna. Ako 5-mesačná prerástla aj Bibu, Aishu so svojími 2100g!!! Neviem či je taká veľká po tatinovi alebo niekom inom z rodiny ale je to moja najväčšia fretka a asi aj najväčšia samička akú som kedy videla. Papá tak isto ako aj ostatný dostáva Vitacraft,konzervy a sem-tam dobrotky prípadne polievočku. S Bibou sú to obrovské kamošky, stále sa spolu hrajú a dokonca do svojich hier zaťahujú aj Aishu ktorá sa radšej mazná ako hrá.

Keď mala Lara pár týždňov, myslím že ešte ani nemala otvorené očká, tak som im zrovna dávala jesť keď sa malá Larinka rozhodla výjsť von z klietky. No keď sa to rozhodne urobiť naraz 10 fretiek, tak neviete na čo skôr dávať pozor. V jednom nepozorovanom okamihu Aisha zhodila Laru na zem... tá chudinka padla z vyše metra na tvrdý betón. Myslela som, že je už mŕtva mala tak čudne vykrivenú hlavičku a chrčala. Nevedela som čo robiť chvíľku som ju len držala v rukách a hladkala od ňufáčiku, po hlavičke až po chvostík. A zrazu nejakým zázrakom začala Larinka normálne dýchať a všetko sa dalo do poriadku. Bohužiaľ po tejto nehode Lara nevie celkom zavrieť papuľku. Vždy ju má trošíčku otvorenú, veterinár povedal, že to nie je nič vážne, že jej to nebude spôsobovať v živote problémy a teda to netreba nejako operačne napravovať. A tak moje vysnívané mláďatko je aj mojou zachránenou, originálnou s papuľkou otvorenou krásavicou:)

Takto vyzerá spoločná hra:D

 

 

© Fotky a texty je zakázané kopírovať bez môjho súhlasu. Všetky texty, fotografie a videá sú autorskými dielami a sú predmetom autorskoprávnej ochrany.


© Fotky a texty je zakázané kopírovať bez môjho súhlasu. Všetky texty, fotografie a videá sú autorskými dielami a sú predmetom autorskoprávnej ochrany.